• In English
 • Залучення інвестицій через механізм державно-приватного партнерства є одним з пріоритетів у відбудові країни, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 липня 2023 року о 14:52

  Мінекономіки працює над посиленням ефективності механізму державно-приватного партнерства як одного з пріоритетних напрямків для залучення інвестицій. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлії Свириденко під час онлайн-зустрічі з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC). 

  “Приватний сектор та приватні інвестиції будуть відігравати вирішальну роль у відбудові країни. І державно-приватне партнерство стане одним із основних механізмів для залучення інвестицій в різні проекти в інфраструктурі, соціальній сфері, енергетиці, сфері охорони здоров’я тощо, як на державному, так і на місцевому рівні. Саме тому ми зараз шукаємо можливість зміцнити спроможність нашої Агенції з питань підтримки державно-приватного партнерства, розширити її діяльність, та розраховуємо на допомогу наших міжнародних партнерів в цьому напрямку”, - зазначила Юлія Свириденко. 

  За її словами, Мінекономіки розглядає державно-приватне партнерство як один з перспективних напрямів залучення інвестицій і фокусує зусилля на модернізації цього механізму, щоб максимально його застосовувати, коли дозволить безпекова ситуація в країні.

  Зокрема, Міністерство активно долучено до роботи над ухваленим вже в першому читанні Парламентом законопроектом, який спрямований на вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму ДПП для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об'єктів та будівництва нових об’єктів, пов'язаних з післявоєнною перебудовою економіки України (реєстр. №7508). Прийняття цього законопроекту дозволить впровадити нову модель ДПП на основі плати за експлуатаційну готовність, що дасть можливість використовувати різні джерела фінансування для одночасного відновлення великої кількості об’єктів, а також спростити та стандартизувати процедури підготовки проектів ДПП, запровадити електронну систему закупівель для таких проектів за стандартами ЄС.

  На сьогодні в партнерстві з IFC розроблено Дорожню карту та затверджено перелік потенційних секторів і проектів, які спрямовані на відновлення інфраструктури та економіки України, визначено пілотні проекти, над впровадженням яких вже розпочато роботу, незважаючи на війну в Україні. Зокрема, це проекти в сфері охорони здоров’я, енергетики, житлового будівництва, інфраструктури.