• In English
 • Залучення європейських трейдерів на український ринок – один з пріоритетів для розвитку нафтогазової галузі, – Микола Колісник
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 червня 2023 року о 16:46

  Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник в онлайн-форматі взяв участь у конференції «Партнерство Європейського Союзу і України для посилення можливостей бізнесу».

  «Міненерго максимально зацікавлене в залученні європейських трейдерів на український ринок. Незважаючи на війну, наш ринок стабільно функціонує. Україна є частиною європейських енергетичних ринків та пропонує послуги із зберігання природного газу нашими європейськими партнерами», - підкреслив заступник Міністра.

  Микола Колісник звернувся до європейських компаній із пропозицією використовувати потужності українських підземних газових сховищ за найнижчими цінами. Він зазначив, що компанії-оператори газотранспортної системи України і підземних газових сховищ провели вагому роботу для підготовки потужностей до зберігання блакитного палива. Зокрема, було проведено тестування системи та пропрацьовано різні сценарії та ситуації, які можуть виникнути під час зимового періоду. Крім того, Оператор газосховищ АТ«Укртрансгаз» також пройшов успішну сертифікацію за європейськими правилами.

  Заступник Міністра також ознайомив учасників заходу з поточною ситуацією щодо правових аспектів регулювання газового ринку України. Зокрема, за ініціативою Міненерго відбуваються громадські консультації щодо внесення змін до Національного плану дій, які передбачають неможливість заборони реекспорту з України природного газу та інші гарантії безпеки постачання та зберігання газу.