• In English
 • «Залізні» енергетики надійно забезпечують українців світлом і теплом в умовах війни
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 грудня 2023 року о 17:50

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-нараду з нагоди Дня енергетика України. До заходу долучилося понад 570 учасників – трудові колективи та керівники підприємств ПЕК, зокрема електроенергетичного та нафтогазового комплексу.

  Герман Галущенко у своїй промові подякував усім енергетикам за щоденну героїчну роботу, яка дозволяє країні тримати енергетичний фронт в умовах постійних ворожих атак.

  «Завдяки вашій щоденній, цілодобовій, професійній і безстрашній роботі ми проходимо вже третій осінньо-зимовий період у війні, коли енергетика доводить свою міцність. Немає значення, скільки вони виготовили і запустили ракет і дронів, скільки руйнувань вони здійснили. Бо це все – устаткування, залізо, а за ним стоять люди, ви – залізні енергетики, які все відновлять, полагодять і забезпечать українців світлом і теплом. Безмежно вдячний кожному і кожній з вас! Ця робота – наш спільний внесок у велику Перемогу», - підкреслив Міністр.

  Очільник Міненерго зазначив, що у день професійного свята Президент України Володимир Зеленський привітав енергетиків у будівлі Міністерства. «Це була емоційна зустріч, були присутні й сім’ї, на жаль, загиблих енергетиків, які отримували нагороди», - розповів він.

  Зі словами вітання до учасників заходу також звернулися очільники низки кампаній та установ. Зокрема, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що, набувши небувалого досвіду забезпечення стійкості енергосистеми в умовах ворожих атак, українські енергетики стали прикладом для наслідування для усієї світової енергетичної спільноти.

  Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін подякував Міненерго і особисто Герману Галущенку за співпрацю для забезпечення стабільної роботи атомної галузі та генерації електроенергії для потреб побутових споживачів та промисловості. Він відзначив здобутки галузі, досягнуті протягом останнього року, зокрема стабільну роботу енергоблоків та завантаження в один з реакторів ВВЕР-440 палива нового типу, розробленого компанією Westinghouse за участі фахівців Енергоатому.

  Генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота своєю чергою наголосив, що спільним завданням для всіх енергетиків на сьогодні є не дозволити ворогу досягнути однієї з ключових цілей - занурити українців у темряву.

  Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький також подякував енергетикам за роботу і підкреслив, що минулого року українська енергосистема склала один з найважчих іспитів, вистоявши під час найбільшої в історії людства ракетної і дронової атаки. Одним з найбільших здобутків цього року стало повне приєднання української енергосистеми до європейської ENTSO-E.

  Генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа у своєму зверненні зазначив, що компанія продовжує розвиватися, зокрема нарощуючи потужності розподіленої генерації, які дозволяють посилити енергетичну безпеку держави.

  Підсумовуючи, Герман Галущенко особливо відзначив єдність енергетиків, яку демонструють фахівці державних і приватних підприємств, маючи єдину мету – забезпечити українців електро- і теплопостачанням попри всі намагання ворога позбавити нас світла і тепла.

  «Я пишаюся тим, що відбулося об’єднання перед зовнішнім мордором – державні й приватні енергетичні компанії сьогодні демонструють небувалу єдність, яка може бути прикладом найкращих стандартів об’єднання для захисту нашої Батьківщини і держави. Завдяки кожному з вас ми обов’язково переможемо!» - резюмував Міністр.