• In English
 • Залежність від російських енергоресурсів має бути скорочена до нуля, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 жовтня 2023 року о 15:11

  Міністр енергетики України Герман Галущенко відкрив 3-й Німецько-український енергетичний день у Берліні. У заході також взяла участь парламентський державний секретар у Федеральному міністерстві економіки та клімату Німеччини Франциска Брантнер.

  Міністр подякував німецькому народу за підтримку і солідарність з Україною у протистоянні російській агресії і наголосив на важливості посилення енергетичної безпеки в Європі.

  «росія вже давно використовує енергію як зброю. Ми маємо позбавити державу-агресора цього важеля впливу на європейському континенті, скоротивши до нуля залежність від російських енергоресурсів. Це питання не тільки енергетичної, але і національної безпеки окремих держав», – зазначив Герман Галущенко.

  Міністр відзначив, що Німеччина демонструє лідерство у цьому питанні і змогла за декілька років перейти від найбільшого європейського споживача російського газу та нафти у 2021 році до майже нуля у 2023 році. «Ваш приклад надихає», – підкреслив він.

  Очільник Міненерго наголосив, що співпраця з Німеччиною у межах Німецько - Українського Енергетичного Партнерства як на урядовому рівні, так і на рівні business-to-business має важливе значення для України.

  «Ми продовжуємо і розширюємо співпрацю в енергетичній сфері. І дуже важливо, що німецький бізнес бере участь у проектах, які допоможуть не тільки відбудувати український енергосектор, але і створити сучасну та стійку енергетичну систему», - зазначив він.