
Закупівля та оновлення навчального обладнання для мистецьких шкіл є пріоритетним напрямком для Мінкультури, – Євген Нищук
19 грудня до Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М. В.Лисенка було передано рояль фірми Steinway & Sons, який стане окрасою інструментального фонду школи. За результатами тендерної процедури постачальником роялю виступило українсько-британське спільне підприємство «Комора», офіційний представник фірми Steinway & Sons. Загалом за 2017 року Міністерством культури вперше за останні роки було проведено закупівлю музичних інструментів та навчального обладнання для мистецьких шкіл на суму майже 10 млн грн.
За словами Міністра культури України Євгена Нищука, отримання для навчального процесу такого легендарного всесвітньо відомого інструменту є непересічною подією для школи. Ініціатива об’єднала зусилля багатьох людей, які дійсно усвідомлюють, що найголовніша інвестиція, яка може бути в Україні це інвестиція в майбутнє, в талановитих дітей, в українське мистецтво та культуру.
«Тривалий час фонд музичних інструментів державних мистецьких шкіл не поповнювався і не відновлювався, за останні роки така подія відбувається вперше. Уряд України та Міністерство культури виділило кошти на придбання повноцінних музичних інструментів на яких зможуть виховуватись наші талановиті виконавці, переможці різноманітних міжнародних конкурсів», - відзначив Євген Нищук.
«Сьогодні це надзвичайно складно, коли країна витрачає величезні ресурси і матеріальні, і що надзвичайно важливо, несе непоправні людські втрати, воюючи з агресором. Однак ми чітко усвідомлюємо, що одним із основних завдань для нас, як Міністерства культури, є розвиток та збереження мистецької освіти, створення умов для розвитку, виховання та становлення талановитих майстрів - майбутнього України. І усвідомлення цього є очевидно тим рушієм усіх перетворень, і фундаментом тих змін, які сьогодні вибудовуються в країні. Я дуже радий, що саме в день Святого Миколая, школа отримала таке диво – рояль фірми Steinway& Sons, що дасть можливість виховати цілу когорту, цілу плеяду талановитих дітей і майбутню гордість України», - додав він.
Міністр культури також висловив сподівання, що підприємство «Комора», яка має дуже гарну професійну репутацію, стане постійним партнером у оновлені музичних інструментів державних спеціалізованих мистецьких закладів, продовження якого має на меті Мінкультури.
Заступник директора Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М. В.Лисенка Ольга Савицька наголосила, що отримати такий інструмент є мрія будь-якого музичного закладу.
«Цього року як ніколи мистецька освіта взагалі, і наша школа безпосередньо мала дуже багато добрих новин і уваги з боку держави. Беззаперечно, навчання на цьому славетному інструменті розвиватиме виконавську майстерність наших талановитих учнів», - зазначила Ольга Савицька.
За словами генерального директора українсько-британського спільного підприємства «Комора», офіційного представника фірми Steinway & Sons Олега Репецького, присутність цього роялю на сцені навчального музичного закладу, дійсно є значною подією, адже без такого інструменту неможливо уявити розвиток музичного мистецтва протягом останніх 150 років.
«Це унікальний інструмент, в якому зроблено все для того, щоб формувати гарний звук, надзвичайно складний технологічно, це близько 12 тисяч елементів і складна технічна конструкція, яка створена для того, щоб надати можливість втілювати виконавцям свої мрії. Все в інструменті слугує тому, щоб мати гарний звук і виконавиць міг максимально передати свої почуття Виготовлення такого інструменту триває близько трьох років, і він сам по собі є витвором мистецтва», - розповів Олег Репецький.
З нагоди презентації роялю фірми Steinway & Sons учні та педагоги школи представили урочистий концерт «Вечори виконавської майстерності»: «Школа імені М.В.Лисенка запрошує».