• In English
 • Закупівельники мають створювати передумови залучення постачальників української продукції на державні тендери, – Надія Бігун
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 січня 2024 року о 10:51

  Закупівельники на державних тендерах мають обовʼязково аналізувати пропозиції українських постачальників та створювати передумови залучення постачальників української продукції на тендер. Про це заявила заступник Міністра економіки України Надія Бігун у своїй колонці для журналу «Держзакупівлі».

  «Сьогодні ми маємо докладати надзусиль, аби перемога стала ближчою. Щодня. Потреби безпеки і оборони фінансуються за рахунок податків і зборів, що ми збираємо всередині України. Тому взаємозв’язок дуже простий: що більше податків, то більше дронів, снарядів та систем ППО. Збільшити обсяги надходження податків до бюджету ми, як закупівельники, можемо лише за рахунок збільшення споживання продукції, виготовленої в Україні. Сьогодні це не просто патріотична позиція, а питання нашого виживання як незалежної країни», - відзначила Надія Бігун.

  Також заступник Міністра зауважила, що закупівельники на державних тендерах мають враховувати, що нині український виробник має нерівні умови з іноземцями.

  «У наших виробників є повітряні тривоги, мобілізація працівників, брак фінансових ресурсів через високу вартість грошей, а інколи навіть обстріли та втрата майна. Проте саме ці виробники тримають нашу економіку на своїх плечах і наближають нашу перемогу. Тож ми, як закупівельники, маємо їм допомогти», – підкреслила Надія Бігун.

  Крім того, у своїй колонці для журналу «Держзакупівлі» Надія Бігун повідомила, що Міністерство економіки України підготувало проект змін до Закону України «Про публічні закупівлі». Їхня мета – гармонізувати українське закупівельне законодавство з європейськими директивами, а також перенести в регулярне законодавство ті ініціативи, які були запроваджені на час війни і підтвердили свою ефективність. Зокрема, мають з’явитися нові інструменти закупівель: динамічні системи закупівель (DPS); торги з обмеженою участю (restricted tender); зарезервовані контракти (reserved contracts) для соціально відповідального бізнесу, що готовий працевлаштовувати ветеранів; архітектурні конкурси. Також будуть розширені можливості застосовувати інструменти нецінової оцінки пропозиції.