• In English
 • Законопроект «Про віртуальні активи» рекомендовано до другого читання, - Мінцифри
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 28 квітня 2021 року о 20:12

  Комітет з питань цифрової трансформації 28 квітня 2021 року рекомендував Верховній Раді Україні ухвалити законопроект №3637 «Про віртуальні активи» у другому читанні. Проект Закону встановлюватиме в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів.

  Законопроект №3637 «Про віртуальні активи» був підтриманий Парламентом у першому читанні та доопрацьований відповідно до поправок народних депутатів. Також удосконалений проект Закону включає нові положення FATF, пов'язані з обігом віртуальних активів. Врахування актуальних міжнародних стандартів урегулювання операцій з віртуальними активами сприятиме суттєвій детінізації цього ринку.

  «Україна має неабиякий потенціал посісти провідне місце у світовій цифровій економіці. Зокрема, цьому сприятиме й запуск легального ринку віртуальних активів. Прийняття законопроекту №3637 у запропонованій редакції дозволить українським блокчейн-компаніям легалізувати власні бізнес-процеси та офіційно працювати з банківською системою. Крім того, таку можливість матимуть і громадяни, які отримують доходи від операцій з віртуальними активами. Законопроект «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню юридичних ризиків для роботи міжнародних криптокомпаній й залученню іноземних інвестицій у нову прогресивну галузь», — сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

  Профільний законопроект №3637 розроблений Мінцифри спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами. Проект Закону «Про віртуальні активи»:

  • формує правове поле для роботи на ринку віртуальних активів;
  • визначає правовий статус, класифікацію, права власності та інші ключові юридичні дефініції;
  • адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;
  • визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;
  • визначає регулятора ринку — Мінцифри (в окремих випадках Національний банк України та Національну комісію з цінних паперів та фондових ринків).

  Надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок податків. Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України.