• In English
 • Законопроект «Про енергоефективність» має встановити нові рамкові умови для підвищення енергоефективності відповідно до вимог та практик ЄС

  Законопроект «Про енергоефективність» має встановити нові рамкові умови для підвищення енергоефективності відповідно до вимог та практик ЄС. Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, виступаючи на онлайн-заході Муніципальної платформи з клімату та енергії, присвяченому розгляду проекту Закону України «Про енергетичну ефективність».

  Онлайн-діалог, ініційований Проектом  ЄС «Угода мерів – Схід», об’єднав навколо цієї теми народних депутатів, представників Міненерго, Мінрегіону, Держенергоефективності, асоціацій і понад 150 громад.

  Окреслюючи важливість законопроекту, Костянтин Гура зауважив, що Україна має одну з найбільш енергоємних економік у світі, але при цьому – значний потенціал підвищення енергетичної ефективності України, який треба розкрити.

  «Цей законопроект має встановлювати нові, відповідно до вимог ЄС законодавчі рамки розвитку сфери енергоефективності і, що важливо, на всіх рівнях: від виробництва до споживання енергії», - наголосив Костянтин Гура.

  Керівник Агентства також нагадав, що новий законопроект замінить діючий Закон «Про енергозбереження», прийнятий ще у 1994 році, і стане важливими елементом євроінтеграції України у цілому.

  Законопроект спрямований на: посилення енергетичної безпеки; скорочення енергетичної бідності; конкурентний та сталий економічний розвиток; збереження енергії та скорочення викидів парникових газів.

  «Загалом, законопроект, зареєстрований народними депутатами, відповідає нашому баченню та потребам ринку. Втім важливо напрацювати якісну редакцію до 2-го читання із урахуванням правок різних сторін, у т.ч. експертів ЄС», - додав він.

  Також необхідно відзначити, що окремі інструменти, закладені в Директиві 2012/27/ЄС та законопроекті, вже реалізуються (в частині впровадження обліку, систем енергоменеджменту, енергосервісу, національних цілей з енергоефективності та ін.). Однак має бути надійна, законодавчо закріплена база, що гармонізована із європейським підходами. 

  «При цьому, в основі розробки законодавчої бази має бути розуміння потреб споживача. І саме енергоефективність – це той інструмент, що дозволяє зменшити витрати на комунальні послуги, створити нові робочі місця, збільшити надходження від податків, активізовуючи економіку як на місцевому, так і на загальнодержавному рівнях», - підсумував Костянтин Гура.