• In English
 • Закон, який ліквідує штучну монополію на виготовлення спирту, прийнято, - Олексій Гончарук
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 грудня 2019 року о 19:58

  Верховна Рада схвалила Президентський закон, який ліквідує державну монополію на виробництво спирту з 1 липня 2020 року. За це проголосували 284 народних депутати.

  «Через існування монополії 55% ринку працює «в тіні». Бюджет щороку втрачає близько 10 млрд грн податків» - сказав Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

  Голова Уряду підкреслив, що законопроект скасовує з 1 липня 2020 року державну монополію на виробництво спирту, в т.ч. як лікарського засобу, а також для медичних та ветеринарних цілей. Так, з 1 липня підприємства різних форм власності зможуть виробляти та продавати спирт після отримання відповідної ліцензії. Для стимулювання переробки зернових та виробництва вуглеводів в Україні, включаючи біоетанол, законодавство встановлює тимчасові обмеження на імпорт спирту в Україну на чотири роки до 1 січня 2024 року. Прем'єр-міністр України підкреслив, що зараз Уряд зосереджений на розробці та затвердженні максимально жорстких ліцензійних умов. 

  Задача - створити прозорі та чіткі механізми контролю за виробництвом спирту з використанням найбільш сучасних технологій. Серед них: електронні лічильники, онлайн-передача інформації до органів Державної фіскальної служби, система марки електронного контролю; електронна акцизна накладна на спирт та на виробництво алкогольних напоїв, системи відеонагляду та електронної системи контролю за переміщенням спирту та алкогольних напоїв. Це дозволить повністю усунути людський фактор, відтак - корупції та зловживань.

  Закон, який ліквідує штучну монополію на виготовлення спирту, прийнято, - Олексій Гончарук