• In English
 • Закон про реформування вугільної галузі забезпечить права шахтарів на соціальний захист, - Олексій Кураков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 серпня 2021 року о 11:30

  На громадське обговорення винесено законопроект «Про реформування вугільної галузі», розроблений Міністерством енергетики.

  Документ визначає комплекс соціально-економічних заходів, спрямованих на вирішення питань заборгованості та фінансове оздоровлення державних вугледобувних підприємств, зокрема, із залученням приватних інвестицій для оновлення основних матеріально-технічних фондів та нарощення економічно доцільного видобутку вітчизняного вугілля.

  Зокрема, законопроект пропонує запровадити механізм, що дозволить вугледобувним підприємствам погасити заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду. Також законопроект передбачає внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства з метою недопущення банкрутства державних вугледобувних підприємств.

  «У першу чергу, закон спрямований на соціальний захист працівників вуглевидобувних підприємств. Він забезпечить правильний розрахунок робочого стажу та справедливе нарахування пенсії шахтарям», - наголосив заступник Міністра Олексій Кураков.

  Детально з законопроектом можна ознайомитися за посиланням.