• In English
 • Закон про анбандлінг Нафтогазу ухвалено
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 листопада 2019 року о 15:12

  Верховна Рада ухвалила закон про анбандлінг Нафтогазу. За відповідну постанову проголосувало 292 депутати.

  «Нарешті! Ухвалено закон про анбандлінг Нафтогазу – по відокремленню діяльності з транспортування природного газу.

  Те, що не могли зробити три попередні роки, ми зробили за 2 місяці. Це дуже важливий закон для країни, я дякую колегам-депутатам за підтримку та ухвалення цієї ініціативи.

  Прийнявши закон, ми приведемо українське енергетичне законодавство у відповідність до європейського. Адже вимоги до створення відокремленого та незалежного оператора ГТС передбачені законом про ринок природного газу та Третім енергетичним пакетом ЄС.

  Ми створили необхідні умови для виконання зобов’язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи.

  Тепер наша позиція в переговорах по транзиту стане ще сильнішою, а економічні інтереси України – ще більш захищеними! Плюс хочу підкреслити та розвіяти всі чутки! Держава залишається єдиним власником ГТС!» – прокоментував рішення Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

  Закон про анбандлінг Нафтогазу ухвалено