• In English
 • Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 серпня 2021 року о 12:09

  За участі Прем’єр-міністра Денис Шмигаля відбувся урочистий запуск робіт із електрифікації дільниці Черкаси – ст. імені Т. Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця».

  Участь у події також взяли заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.

  Як поінформували Прем’єр-міністра, цього року завдяки модернізації та електрифікації залізниці від м. Черкаси до ст. Т. Шевченка, в м. Сміла загальною довжиною 30 км, будуть запущені швидкісні електропоїзди від Черкас до столиці з часом в дорозі 2 год. 30 хв.

  Денис Шмигаль підкреслив, що електрифікація цієї дільниці — історичний момент, адже лише два міста — Черкаси та Житомир — досі були позбавлені залізничного сполучення з переважною більшістю регіонів України.

  «Розпочинаючи електрифікацію, ми закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині. У перспективі це дасть серйозний економічний ефект. Мова йде і про комфорт та швидкість перевезень, і про великий пасажиропотік, оскільки багато жителів області працюють у Києві й приїздять додому на вихідних, і про розвиток туризму», — відзначив Денис Шмигаль.

  Завдяки електрифікації залізниці від м. Черкаси до ст. Т. Шевченка жителі області отримають якісно нове приміське сполучення з обласним центром. Швидкі та зручні поїзди будуть відправлятися від Городища, Корсунь-Шевченківського, Сміли, Кам’янки до Черкас.

  Як повідомив Прем’єр-міністр, у планах на наступні роки передбачено продовження електрифікації від Черкас до станції Гребінка загальною протяжністю 90 км.

  «Замість тупикового в транспортному плані обласного центру Черкаси перетворяться на інфраструктурний транзитний хаб. Це дасть імпульс для розвитку бізнесу й економіки області, соціальної та економічної активності громадян», — підкреслив очільник Уряду.

  Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко зі свого боку зазначив, що для Черкас починається нова ера транспортного сполучення зі столицею та іншими регіонами.

  «Ще бувши головою підкомітету з питань залізничного транспорту Комітету Верховної Ради України, я опікувався розв’язанням цього питання для рідного міста. І от сьогодні, всім скептикам наперекір, маємо реальний результат. Сьогодні ми дали величезний імпульс для розвитку регіону в довгостроковому періоді. І це завдяки програмі Президента України «Велике будівництво», — підкреслив Олександр Скічко.

  Як поінформували Главу Уряду, від Черкас буде запущено щоденні поїзди до сусіднього обласного центру — Кропивницького, а також можна буде запустити денний швидкісний  поїзд сполученням  Харків — Черкаси — Львів, який буде проходити також через Полтаву, Білу Церкву, Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, де сумарно проживає понад 4 млн громадян України.

  Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр Закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині, — Прем’єр-міністр