• In English
 • Загальний обсяг кредитного портфеля проектів ЄБРР в державному секторі складає близько 2,6 млрд євро, - Ольга Зикова
  Міністерство фінансів України, опубліковано 20 грудня 2023 року о 16:47

  19 грудня представники Міністерства фінансів України та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) провели перегляд портфеля спільних проектів вперше за два роки.

  Захід відбувся під головуванням заступника Міністра фінансів України Ольги Зикової та Керуючого директора ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне в онлайн форматі. 

  Також у перегляді взяли участь представники Міністерства енергетики України, Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, НЕК “Укренерго”, АТ “Укрзалізниця”, НАК “Нафтогаз України”, ПрАТ “Укргідроенерго”, АТ “Укрпошта” та інших бенефіціарів спільних з ЄБРР проектів. 

  Заступник Міністра фінансів України подякувала представникам Банку та командам Міністерств та бенефіціарам проектів за їх роботу та тісну співпрацю в рамках портфеля проектів ЄБРР.

  “Вдячні Банку за розуміння потреб України та оперативне прийняття рішень у вкрай непростих економічних умовах, спричинених російським вторгненням, а також за значне збільшення інвестицій. У період протидії російській агресії ЄБРР відіграв важливу роль у підтримці ліквідності та стійкості роботи суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Можливість детально розглянути портфель спільних проектів є важливим етапом співпраці, що сприяє удосконаленню механізмів впровадження проектів та підвищенню рівня використання кредитних коштів у рамках проектів розвитку”, - зазначила Ольга Зикова. 

  На стадії реалізації знаходиться 12 спільних з ЄБРР проектів загальним обсягом позик 2,56 млрд євро. Станом на грудень 2023 року використані кошти Банку за цими проектами складають 1,61 млрд євро (62,8% загальної суми позик).

  Окрему увагу було приділено ініціативам з підтримки енергетичного сектору, зокрема підготовці Проекту спеціальної капітальної підтримки НЕК “Укренерго”, в рамках якого кредит обсягом 150 млн євро буде спрямовано для покриття критичних операційних витрат Компанії з метою забезпечення стабільних та безперебійних послуг з передачі електроенергії на всій території України. 

  Заступник Міністра фінансів наголосила, що ефективна робота в рамках зазначеного проекту сприятиме підвищенню енергетичної безпеки держави та стабілізації роботи ринку електроенергії України в умовах війни.

  В рамках обговорення поточного стану підготовки та реалізації інвестиційних проектів сторони обговорили основні причини, що призводять до затримок з впровадженням окремих проектів, та узгодили подальші кроки та строки їх виконання. 

  Ольга Зикова зазначила, що результатом перегляду портфеля проектів ЄБРР в Україні має бути чіткий план дій, що дозволить ефективно використовувати доступне фінансування та спрямовувати його на пріоритетні напрями.

  Українська сторона висловила сподівання, що ЄБРР відновить найближчим часом роботу свого представництва в Україні у Києві для кращої взаємодії між інституціями та підвищення  ефективності комунікації. 

  Довідково 

  ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на грудень 2023 року загальний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 19,03 млрд євро в рамках 559 проектів.