• In English
 • Забезпечення ядерної безпеки та підтримка енергосектору – зустріч Германа Галущенка та посла Австрії в Україні Арада Бенкьо
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 грудня 2023 року о 19:35

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо.

  Сторони обговорили співпрацю на міжнародному рівні задля гарантування ядерної безпеки. Зокрема йшлося про важливість діяльності робочої групи «Президентська Формула миру: радіаційна та ядерна безпека», до якої долучена і Австрія.

  Герман Галущенко поінформував пана посла про те, що днями на окупованій росіянами найбільшій у Європі атомній електростанції – Запорізькій АЕС – стався вже восьмий блекаут.

  «Це не питання війни росії проти України, це питання глобальної ядерної безпеки. Росіяни не контролюють ситуацію на станції, і будь-якої миті там може статися ядерна аварія, наслідки якої відчує не тільки Україна і наші сусіди, але й багато інших європейських країн», - зазначив Міністр.

  Очільник Міненерго подякував Австрії за виділення 1 млн євро на підтримку діяльності місії МАГАТЕ в Україні, а також чітку позицію та засудження ядерного шантажу, до якого вдається росія. Також Міністр відзначив важливість допомоги від Австрії - це внесок у 10 млн євро до Фонду підтримки енергетики України, а також енергетичне обладнання. Загалом з початку війни надійшло 12 вантажів загальною вагою близько 275 тонн.

  На зустрічі також обговорювалося поглиблення співпраці у відновлюваній енергетиці та розвитку розподіленої генерації.