• In English
 • За участю Мінекономіки відбулася конференція Online Seed Forum – 2021

  11 березня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь в якості спікера в щорічній конференції «Online Seed Forum – 2021» з доповіддю на тему “Перспективи розвитку насіннєвої галузі України на тлі нових можливостей на європейському ринку. Формування та підтримка міжнародного іміджу українського насіння”. Форум організований Насіннєвою асоціацією України у партнерстві з ІА «АПК-Інформ» і за підтримки Посольства Королівства Нідерландів.

  Метою заходу стало обговорення сучасних тенденцій насіннєвого ринку та останніх змін у галузі напередодні весняної посівної кампанії. Серед спікерів заходу – представники ­­профільних асоціацій, Укргідрометцентру, керівники аграрних компаній, експерти галузі.

  «Наразі в Україні активно ведеться селекція нових сортів з урахуванням природно-кліматичних умов та з застосуванням сучасних технологій. Разом з тим, ми працюємо над збільшенням частки насіння у зовнішній торгівлі – Україна постійно розширює участь в рамках Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

  Він додав, що перспективним ринком для виробленої в Україні насіннєвої продукції є країни ЄС. На сьогодні проведено роботу в напрямку розширення експорту насіння та інтеграції в Європейську маркетингову мережу насіння. Крім того, Україну внесено до переліку країн - не членів ЄС, які мають право експорту на європейський ринок насіння зернових культур.

  Також в рамках реалізації Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінекономіки здійснює гармонізацію законодавства до стандартів ЄС в галузі насінництва. На сьогодні більшість норм адаптовані до європейського законодавства, зокрема питання виробництва, сертифікації насіння та маркування. Крім того, адаптовано норми щодо визначення сортових і посівних якостей насіння зернових, олійних культур та картоплі.

  В рамках форуму головними питаннями для обговорення були експорт насіння з України до Європи, особливості погодно-кліматичних умов в розвитку насіннєвої галузі, зміни в політиці виробництва насіння компаній-виробників, особливості посівної кампанії 2021 року, прогноз виробництва основних сільгоспкультур у 2021 році в Україні та глобальні тренди аграрних ринків.

  Довідково

   2 грудня Уряд спростив процедуру сертифікації насіння для сільгоспвиробників. Так, з початку року сертифіковано 77,15 тис. тонн насіння, з якого 56,46 тис. тонн – вироблено в Україні.