• In English
 • За участю Мінекономіки обговорили питання швейцарсько-українського співробітництва в галузі інформаційних технологій


  13 квітня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин взяв участь у форумі «Швейцарія - Україна: Перспективи співпраці В2В». Серед учасників заходу – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Швейцарській Конфедерації Рибченко Артем, президент українсько-швейцарської бізнес асоціації Дмитро Сіденко, представники Спілки Швейцарської федерації МСП, бізнес спільноти та ключові експерти галузі.
  «Україна стає глобальним центром інформаційних технологій. Високий рівень українських спеціалістів відрізняє нашу країну на глобальному ринку ІТ – великі міжнародні компанії частіше відкривають свої офіси та науково-дослідні центри саме в Україні, ми підписуємо інвестиційні угоди з нашими міжнародними партнерами, створюємо робочі місця, а Київ став європейським центром за рейтингом StartupBlink 2020 Startup Ecosystem. Все це робить Україну надійним та перспективним партнером, в тому числі у сфері інновацій та розвитку новітніх технологій», - зазначив Олександр Романішин.
  Він додав, що Україна має переваги, які варто використовувати для просування нашої країни як інноваційного партнера. Українські ІТ-компанії здатні створювати складні продукти, а також ми маємо високий рівень професійної освіти та низькі витрати на організацію та ведення бізнесу.
  Так, учасники обговорили питання швейцарсько-українського співробітництва в галузі інформаційних технологій, можливості ІТ-індустрії та цифрової трансформації для економічного розвитку обох країн.
  Олександр Романішин зазначив, що ключовими пріоритетами українського Уряду є залучення інвестицій, створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу та розбудова цифрової інфраструктури. Для досягнення цих цілей можна виділити щонайменше три напрямки – це розвиток державно-приватного партнерства, державна підтримка інвестиційних проектів та  розбудова індустріальних парків.
  Також заступник Міністра представив деякі складові майбутнього розвитку інноваційної інфраструктури України:
  • створення мережі з 24 інноваційних бізнес-інкубаторів (IBI) відповідно до стандартів Європейської мережі центрів бізнесу та інновацій (EBN);
  • створення автоматизованої онлайн-платформи (Інтернет-центр підтримки малого та середнього бізнесу) як єдиного вікна віддаленого доступу до інформації, фінансування, навчання тощо;
  • створення та функціонування мережі центрів для впровадження нових технологій у промисловість, стандартизації якості послуг, що надаються на ринку шляхом впровадження європейських норм та правил та забезпечення єдиного підходу до розвитку бізнес-інноваційного центру та цифрового інноваційного центру в Україні.