• In English
  • За тиждень виявлено понад півтисячі порушень земельного законодавства

    З 3 по 7 серпня 2020 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях здійснено 545 заходів державного контролю за використанням та охороною земель (у порівнянні з попереднім тижнем – -9%), за результатами яких виявлено 519 порушень земельного законодавства, у тому числі заходів державного нагляду щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель – +21%.

    За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на суму у розмірі 1 247 874 грн (-33%). У добровільному порядку відшкодовано 1 552 439 грн (+26 961 грн; +2%).

    До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 51 (-44%) матеріал про порушення вимог законодавства, зокрема які містять ознаки злочинів.

    Упродовж вказаного періоду кращий результат зі здійснення заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, що здійснило 40 заходів державного нагляду (виявлено 33 порушення земельного законодавства) та нарахувало шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, тощо загальною сумою 391 963 грн. У добровільному порядку відшкодовано 373 835 гривень.