У середу, 14 серпня, у місті Рівне відкрили Центр ветеранського розвитку (ЦВР) при Національному університеті водного господарства та природокористування. Він став 18-м закладом у мережі, яку розбудовує Мінветеранів у межах створення безбар’єрних середовищ для ветеранів й ветеранок та їхніх рідних.
ЦВР на базі університету забезпечуватиме персоніфікований підхід у професійній адаптації та підтримці ветеранів, членів їхніх сімей, родин полеглих Захисників і Захисниць на шляху повернення до цивільного життя.
Завдяки потужним освітнім та матеріально-технічним спроможностям університету у Центрі можна відновити професійні навички, здобути нові знання та компетенції, що відповідають вимогам сучасного ринку праці.
Крім освітніх програм, у Центрі ветеранського розвитку також проходитимуть вишкіл майбутні фахівці із супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Вони першими зустрічатимуть на Рівненщині наших Захисників і Захисниць, всіляко сприятимуть їм у комфортному поверненні до цивільного життя.
Також у Центрі можна отримати психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу.
Як зазначив під час церемонії відкриття заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір, Центри ветеранського розвитку є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць. Крім цього, Центри виступають своєрідними хабами підтримки ветеранської спільноти.
“Центри ветеранського розвитку є тим місцем, де наші ветерани й ветеранки можуть отримати нову для себе спеціальність, поділитися власним досвідом знайти однодумців, обговорити наболіле, щоб далі успішно рухатись у власному розвитку в мирному житті. Я вдячний Університету за ініціативу щодо створення Центру ветеранського розвитку, а також за безцінний вклад у справу підтримки ветеранів. Така підтримка, насамперед, сприяє підвищенню рівня соціального захисту цих категорій осіб та створює необхідні передумови для вдосконалення напрямів ветеранської політики в цілому. Ми впевнені, що Центр успішно функціонуватиме та сприятиме соціальній адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей”, – сказав заступник Міністра.
Під час заходу заступник Міністра вручив присутнім ветеранам відомчі подяки.
Разом із представниками місцевої влади Максим Кушнір також обговорив питання посилення співпраці у впровадженні нової ветеранської політики у громадах, та ознайомився з роботою низки місцевих ветеранських бізнесів. Зокрема, кав’ярнею мережі “Баркас”, яку розвиває ветеран російсько-української війни Андрій Суржук. Ідея закладу – затишний безбарʼєрний простір зі смачною кавою та перекусом.
“Мінветеранів докладає максимум зусиль для того аби ветерани, що повертаються до цивільного життя, мали можливість стати економічно самостійними та бути у змозі забезпечити себе та своїх рідних. Соціально- та економічно-активний ветеран є запорукою швидкого відновлення України після Перемоги”, – наголосив Максим Кушнір.
Нагадаємо, у держбюджеті на 2024 рік закладено видатки на фінансування заходів із професійної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей у сумі 71,0 млн грн.
Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у: