• In English
 • За рік громадяни звернулися до Держпродспоживслужби понад 35 тис. разів

  Упродовж 2018 року Держпродспоживслужба отримала 35 317 звернень громадян: 6 564 звернення надійшло до центрального апарату і 28 753 - до територіальних органів. З цієї кількості 8 701 звернення надійшло через державну установу «Урядовий контактний центр».

  Аналіз надходження звернень з початку діяльності Держпродспоживслужби свідчить про постійне збільшення кількості звернень споживачів. Так, за 2018 рік до Держпродспоживслужби надійшло на 25% більше скарг від споживачів, ніж за попередній період. Щоквартальна динаміка зростання кількості звернень становить 5-10%.

  «Збільшення кількості звернень свідчить про поступове зростання довіри громадян до Держпродспоживслужби і, відповідно, про спроможність Служби захистити їх права», - наголосила начальник відділу розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації Держпродспоживслужби Олена Захарченко.

  У зверненнях до Держпродспоживслужби найбільше громадяни скаржаться на порушення своїх прав (особливо під час купівлі, обміну чи повернення товарів), рівень та якість надання житлово-комунальних послуг. Таких скарг у загальній структурі звернень більшість - майже 60%.

  Також споживачі порушують питання якості харчових продуктів та їх безпечності для здоров’я. Зокрема, скаржаться на відсутність повної чи достовірної інформації про продукцію, порушення вимог щодо її маркування, недотримання термінів зберігання, використання заборонених харчових добавок, вмісту у харчових продуктах небезпечних забруднювачів, а також реалізацію фальсифікованої продукції.

  Разом з цим зростає кількість скарг щодо некоректної цінової політики, методів ведення бізнесу, в тому числі недобросовісної реклами та маркетингової діяльності, з екологічної проблематики та захисту тварин.

  Найбільш активними торік були громадяни Дніпропетровської, Київської, Херсонської, Одеської, Харківської областей та м. Києва.