• In English
 • За результатами земельних торгів аграрії сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини майже 2 млн грн орендної плати

  У березні цього року на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, були продані права оренди на 23 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 650,5 гектара.

  Найбільше – 19 земельних ділянок (понад 475 га) були передані в оренду з торгів у Нижньосірогозькому районі. Саме тут зафіксована й найвища орендна ставка – 30,68% від нормативної грошової оцінки землі. За користування масивом площею 68,8 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Нижньосірогозької селищної ради аграрій щороку сплачуватиме більш ніж 120 тис. грн – майже у 4 рази більше за стартовий розмір.

  Права оренди на решту земельних ділянок придбали сільгоспвиробники у Бериславському (2), Високопільському (1) та Каховському (1) районах Херсонської області.

  Лише за перший рік користування землею переможці торгів сплатили на рахунки місцевих рад майже 1,5 млн гривень. Стільки ж надходитиме до місцевих бюджетів щороку упродовж всього терміну дії договорів оренди.

  В цілому від початку 2020 року сільгоспвиробники придбали на Херсонщині права оренди на 54 земельні ділянки загальною площею близько 1,5 тис. га на суму майже 2 млн гривень.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».