• In English
 • За програмою реімбурсації у 2020 році лікарі виписали понад 12 млн е-рецептів, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 19 листопада 2020 року о 15:28

  На сьогодні в програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби: 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – для лікування діабету ІІ типу, 15 - від бронхіальної астми та один препарат для лікування ревматичних хвороб. 

  Сьогодні державною програмою реімбурсації “Доступні ліки” скористалися 2 млн 460 тисяч пацієнтів. З них понад 1,6 млн - віком 65+. Програма розрахована на людей, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу.

  У 2020 році лікарі первинної медичної допомоги виписали своїм пацієнтам понад 12 млн е-рецептів. З них майже 63% - для пацієнтів старше 65 років.

  Окрім зручного способу отримання “Доступних ліків” програма забезпечує фінансовий захист людей пенсійного віку. Завдяки безоплатним лікам люди похилого віку можуть зменшити особисті витрати на лікування.

  На сьогодні в програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби: 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – для лікування діабету ІІ типу, 15 - від бронхіальної астми та один препарат для лікування ревматичних хвороб.

  Серед них 85 лікарських засобів пацієнт може отримати безоплатно. А саме: 62 лікарських засоби для лікування серцево-судинних захворювань, 17 - від діабету ІІ типу та 6 - від бронхіальної астми. За препарат для лікування ревматичних хвороб пацієнт сплачує повну ціну.

  Програма “Доступні ліки” запроваджена Урядом у 2017 році, але відтоді суттєво змінилась. З 1 квітня 2019 року паперовий рецепт перетворився на електронний, маршрут пацієнта по “Доступні ліки” став набагато зрозумілішим та зручнішим.

  За результатами дослідження “Індекс здоров’я” 2019 року, більш ніж половина (57,5%) опитаних користувачів програми вважають, що у 2019 році ліки стали дійсно доступнішими, у порівнянні з 2018 роком.

  Зручність електронного рецепта стала ще очевиднішою під час пандемії. Коли пацієнтам з груп ризику дуже важливо якнайменше відвідувати місця скупчення людей. Користувачі програми «Доступні ліки» отримують інформацію про номер рецепта та код підтвердження у вигляді смс, зателефонувавши своєму лікарю. Більше того - пацієнтові не обов’язково самому вирушати в аптеку. Номер е-рецепту легко переслати чи повідомити рідним, і вони отримають “Доступні ліки” для нього.