• In English
 • За Програмою медичних гарантій безоплатно проліковано майже 40 тисяч пацієнтів з інсультом або інфарктом, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 22 вересня 2020 року о 11:39

  З квітня Національна служба здоров’я України виплатила медзакладам за надання допомоги пацієнтам з інфарктом та інсультом понад 965 млн грн

  Лікування інсультів та інфарктів є пріоритетними напрямками в Програмі медичних гарантій у 2020 році й оплачується за підвищеним тарифом.

  НСЗУ законтрактувала 192 медзаклади на надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті та 65 закладів – на надання допомоги при гострому інфаркті міокарду. З квітня НСЗУ виплатила медзакладам за надання допомоги пацієнтам з інфарктом та інсультом понад 965 млн грн.

  На сьогодні майже 40000 пацієнтів з інфарктом та інсультом отримали допомогу в цих медзакладах у квітні-серпні. Зокрема: 31151 пацієнт отримав допомогу при інсульті, 8723 пацієнти отримали допомогу при інфаркті.

  До пакета послуг з лікування інфаркту та інсульту, який пацієнт отримує безоплатно в медзакладі, включено: діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження), проведення тромболітичної терапії (при інсульті), стентування (при інфаркті), цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації, медична реабілітація в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали, ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти) та харчування в стаціонарних умовах.

  Щоб отримати медичну допомогу, пацієнту з симптомами інфаркту чи інсульту потрібно лише викликати «швидку» допомогу за номером 103, а бригада «швидкої» має доставити пацієнта в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту чи інсульту. Місцева влада повинна була подбати про те, щоб розробити відповідні маршрути пацієнта.

  У Програмі медичних гарантій на 2021 рік НСЗУ пропонує залишити лікування інфаркту та інсульту пріоритетними напрямками. Також ввести підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильних маршрутів пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта з підозрою на інфаркт чи інсульт саме до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань. Це означає, що в такому закладі є все необхідне обладнання та спеціалісти для надання допомоги пацієнту. На жаль, на сьогодні пацієнта не завжди доставляють і лікують в тих закладах, які є профільними стосовно конкретних захворювань.

  НСЗУ пропонує також наступного року розширити програму «Доступні ліки», включивши до неї ліки для пацієнтів, що мали інфаркт або інсульт. Це дасть можливість отримувати потрібні ліки в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою, та зробить лікування наслідків захворювання доступнішим.