• In English
 • За понад два роки повномасштабної війни в Україні вдалося відновити частково або повністю 867 пошкоджених об’єктів медзакладів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 04 березня 2024 року о 19:47

  Вже понад два роки повномасштабної війни росія руйнує українську інфраструктуру, в тому числі й медичну, зокрема лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо. Попри це в Україні тривають роботи над відновленням медзакладів, аби медична допомога була доступна кожному пацієнту.

  За понад 24 місяці війни у різних областях України було повністю відновлено 507 об’єктів медзакладів та ще 360 – відновлені частково. Найбільше — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. 

  Відновлення медичної інфраструктури є одним із пріоритетів для держави — для забезпечення доступності медичної допомоги населенню. Тому, попри війну та постійні атаки росії, МОЗ разом із партнерами працюють над відновленням української медичної інфраструктури, аби наші медики у цей надскладний час могли працювати та надавати потрібну медичну допомогу. 

  Водночас протягом цих двох років росія пошкодила 1535 об’єктів медзакладів та ще 201 об’єкт зруйнувала повністю (об’єкти відновленню не підлягають). 

  Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей. У повному обсязі отримати інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо. 

  Крім того, російська армія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, 258 автомобілів знищила та 125 автівок «екстренки» захопила. 

  Нагадаємо, нещодавно було відновлено обласну офтальмологічну лікарню, яка постраждала у перший рік повномасштабної війни.