• In English
 • За понад 27 місяців повномасштабної війни росія пошкодила 1605 об’єктів медзакладів та ще 211 зруйнувала повністю
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 03 червня 2024 року о 20:24

  Вже понад два роки повномасштабної війни росія продовжує атакувати українську цивільну інфраструктуру, у тому числі й медичну, а також тероризувати мирне населення. Паралельно ворог щодня бомбардує українські лікарні, поліклініки, пологові тощо, тим самим створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.

  Так, за понад 27 місяців внаслідок атак ворога було пошкоджено 1605 обʼєктів медзакладів та ще 211 з них зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Зараз отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо.

  Крім того, ворог пошкодив 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищив 261 та захопив 125 автівок «екстренки».

  Проте відновлення медичної інфраструктури залишається пріоритетом для держави. Тому МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоби кожен пацієнт мав безперешкодний доступ до якісних та необхідних медичних послуг.

  Зокрема, 517 об’єктів відновлені повністю та ще 353 — частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. Роботи з відновлення українських медзакладів триватимуть й далі.

  Нагадаємо, на Дніпропетровщині було відновлено Центр первинної медико-санітарної допомоги № 7, пошкоджений росіянами у вересні 2023 року.