• In English
 • За підтримки німецьких партнерів Україна імплементує ключову Директиву ЄС про енергоефективність

  За підтримки німецьких партнерів Україна імплементує ключову Директиву ЄС про енергоефективність. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час виступу на координаційному семінарі з імплементації 27-ої Директиви ЄС «Про енергоефективність».

  Ефективні шляхи виконання цієї Директиви опрацьовували представники Мінрегіону, Міненерговугілля, Міноборони, Держенергоефективності разом із експертами Проекту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні».

  Сергій Савчук відзначив важливість виконання взятих Україною міжнародних зобов’язань щодо імплементації європейського законодавства у сфері енергоефективності.

  «Відповідно до Директиви 2012/27/ЄС  розроблено законопроект «Про енергетичну ефективність», який покликаний закласти підвалини державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та визначити основні інструменти досягнення національних цілей у цій сфері», - нагадав Сергій Савчук.

  Вказаний законопроект проходить процедуру розгляду заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

  Окрім цього, представники міністерств та відомств разом із фахівцями GIZ обговорили практичні аспекти імплементації статей 5 і 8 Директиви 2012/27/ЄС, зокрема, щодо забезпечення досягнення цілі із щорічної термомодернізації 1% будівель органів державної влади, формування реєстру таких будівель, створення організаційних та правових умов для здійснення енергетичного аудиту та запровадження енергоменеджменту тощо.

  Усі напрацювання, досягнуті в рамках дводенного семінару, буде враховано під час подальшої розробки та доопрацювання нормативно-правових актів для імплементації зазначеної Директиви ЄС.