• In English
 • За лікування кожного пацієнта з інсультом платить НСЗУ: отримати допомогу можна у 238 лікарнях по всій країні
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 11:03

  Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. 238 спеціалізованих лікарень надають цілодобову та якісну допомогу пацієнтам. То як отримати гарантовану НСЗУ послугу? 

  Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Серед основних ознак: порушення мовлення (труднощі при вимові слів), асиметрія обличчя, слабкість або оніміння в кінцівках, неможливість підняти руки вгору, інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості.

  При перших ознаках інсульту у людини необхідно викликати швидку (103) або за крайньої необхідності самостійно доставити пацієнта у лікарню. Це значно підвищить шанси людини на успішне лікування та реабілітацію.

  Наразі в Україні є 238 лікарень, що надають медичну допомогу при інсульті за договором з Національною службою здоров’я. Місцева влада має прописати маршрути госпіталізації пацієнтів з інсультом так, щоб пацієнт був доставлений саме в ту лікарню, що спеціалізується на лікуванні інсульту.

  Чому важливо доставити пацієнта саме в лікарні, які мають договір з НСЗУ? 

  Від швидкої та точної діагностики залежить успіх подальшого лікування та реабілітації людини. Пацієнта критично важливо доставити в лікарню, яка має обладнання та лікарів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

  НСЗУ в свою чергу контрактує лише ті лікарні, які гарантують:

  • Цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації;
  • Цілодобову роботу обладнання для діагностики і лікування. Наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють провести візуалізацію і точно визначити діагноз.

  Без дотримання цих умов медична допомога не є ефективною. Тому важливо доставити ваших рідних та близьких саме в ці лікарні та проконтролювати маршрут госпіталізації швидкої.

  Лікування інсульту повністю безоплатне для пацієнта.

  “За лікування кожного окремого пацієнта з інсультом платить Національна служба здоров’я. З початку цього року заклади, які мають договір на медичну допомогу при інсульті, пролікували 72 500 пацієнтів. За їх лікування НСЗУ заплатила лікарням понад 1,36 млрд грн.

  Я нагадаю, що медична допомога при інсульті оплачується за підвищеним тарифом, який залежить від обсягу наданої допомоги. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань тариф становить понад 97 тисяч гривень. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії — 54 тисячі гривень. Ці тарифи є достатніми та повністю покривають витрати лікарень на лікування гострих інсультів”,- говорить заступник голови НСЗУ Тетяна Бойко. 

  Медична допомога пацієнту з інсультом чи підозрою на нього повністю безоплатна. Йдеться про такі послуги:

  • Первинний огляд.
  • Термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія.
  • Лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі тощо.
  • Інструментальні дослідження: крім КТ та МРТ, також електрокардіографія, УЗД та інші.
  • Тромболітична терапія включно з необхідними ліками.
  • Ендоваскулярне лікування (це малоінвазивна хірургія судин).
  • Нейрохірургічна допомога.
  • Своєчасне знеболення всіх етапів діагностики та лікування.
  • Забезпечення ліками з Нацпереліку.
  • Консультації логопеда, терапевта мови, психолога, психотерапевта.
  • Вторинна профілактика інсульту.
  • Харчування в стаціонарі.
  • Медична реабілітація.

  Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в медичний заклад часто привозить швидка допомога. Медики мають надати допомогу безоплатно, незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.

  Як переконатися, що швидка відвезла пацієнта саме в лікарню, де лікують інсульт? 

  Перейдіть за посиланням https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts.

  Оберіть дашборд “Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг”.

  У лівому крайньому віконці оберіть свою “Область” та “Групу послуг — 5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.

  Карта покаже найближчі лікарні, які діагностують і лікують інсульт.

  З’ясувати, де розташований найближчий медичний заклад, який має всі умови для лікування пацієнтів з інсультом, також можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

  Якщо лікарня не приймає пацієнта з інсультом або вимагає за лікування гроші — звертайтесь зі скаргою за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 або залиште скаргу онлайн: https://nszu.gov.ua/gromadyanam/osobistij-prijom/citizen-form.