• In English
 • За ініціативою Міністерства закордонних справ у Києві створюють Центр АСЕАН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 18 вересня 2020 року о 16:14

  17 вересня у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбулася тристороння зустріч між керівництвом університету, Міністерством закордонних справ та послами держав-членів АСЕАН у нашій державі щодо створення в Україні Центру АСЕАН.

  У зустрічі взяли участь ректор КНУ Леонід Губерський, директор Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка Валерій Копійка, директор департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС Євген Пікалов, керівники дипломатичних установ держав-членів АСЕАН, акредитованих в Україні: посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді, посол Малайзії в Україні Дато Раджа Реза Раджа Заїб Ша та посол В’єтнаму в Україні Нгуєн Ань Туан.

  Сторони домовилися відкрити в Україні до кінця 2020 року Центр АСЕАН на базі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка.

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який ініціював проект, привітав рішення про створення Центру: «Для України дуже важливий розвиток співпраці з АСЕАН. Це нові великі можливості, зокрема у науці та технологіях, торгівлі, інвестиціях, економічній співпраці. Центр АСЕАН якнайкраще сприятиме розвитку контактів між Україною та державами-членами Асамблеї».

  Основним завданням структури стане інтенсифікація двосторонніх контактів між дослідниками і науковцями, а також подальший розвиток гуманітарно-освітніх та міжлюдських контактів, зокрема, участь представників наукових та ділових кіл України та АСЕАН в культурних та освітніх обмінах.

  Залучення професорсько-викладацького складу Інституту міжнародних відносин до створення та функціонування Центру АСЕАН також відкриє нові можливості для науково-дослідницької діяльності в галузях, які становлять обопільний інтерес України та країн регіону.