• In English
 • За ініціативи МТОТ створено посібник «АБВ… Збройний конфлікт в термінах» для ЗМІ, політиків та представників влади

  8 липня 2019 року в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулася презентація посібника «АБВ… Збройний конфлікт в термінах (путівник для України)», розробленого та створеного групою авторів за ініціативи Міністерства.

  Потреба у створенні посібника виникла у зв’язку з тим, що інформаційне поле та медійний простір в Україні перенасичений різними, часом діаметрально протилежними, поняттями, думками та оцінками. Дискусії щодо тих чи інших термінів тривають до сьогодні. Це ускладнює розуміння ситуації – як всередині країни, так і за її межами, а також створює сприятливі умови для ворожих інформаційних впливів.

   «МТОТ вирішило ініціювати розробку посібника на допомогу в роботі як журналістів, громадських діячів, так і державних службовців та політиків.

  Україна сповідує європейські цінності, тому автори посібника орієнтувалися на міжнародне гуманітарне право, яке ґрунтується на повазі до людини. Посібник містить роз’яснення термінологічної бази міжнародного гуманітарного права, але також до нього включено й нову термінологію щодо збройного конфлікту й російської військової агресії. Важливо зазначити, що викладена в посібнику термінологія опирається на українське законодавство, сформоване вже після 2014 року, та Міжнародне гуманітарне право», - зазначив  Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

  У презентації посібника та подальшій дискусії взяли участь представники провідних українських медіа, які висловили подяку МТОТ і авторам посібника та, незважаючи та те,  що збройний конфлікт на Сході України триває з 2014 року, зазначили його актуальність та необхідність. Також учасники обговорення висловили побажання щодо організації інформаційної кампанії та навчального процесу щодо популяризації посібника не тільки для ЗМІ та медіа, які висвітлюють конфлікт, але й для політиків і представників усіх гілок влади.

  Крім того, учасники заходу зазначили, що вже було декілька спроб окреслити термінологію збройного конфлікту в Україні, однак презентований посібник – це перша змістовна праця, яка базується на законодавстві України та документах Міжнародного гуманітарного права (МГП).

  На завершення зустрічі Вадим Черниш висловив сподівання на те, що посібник допоможе усім, хто так чи інакше працює з інформацією, комунікує з нашим суспільством, допомагає розібратися у складній термінології збройного конфлікту.

  «Чим краще ми розуміємо, що відбувається і чому – тим швидше ми рухатимемось у напрямку розв’язання конфлікту і повернення стійкого миру, а також зможемо це просто та коректно пояснити суспільству», – підкреслив Вадим  Черниш.

  Посібник можна завантажити за посиланням.