• In English
 • За чотири роки Дніпропетровщина майже на чверть скоротила споживання газу
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 27 лютого 2019 року о 12:19

  На Дніпропетровщині активно впроваджують енергоефективні технології. Зводять альтернативні котельні, сонячні електростанції, утеплюють соціальні об’єкти та житлові будинки. Завдяки цьому за чотири роки споживання природного газу в області скоротилося на 23%, або на 917,3 млн куб. м. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  «Перехід на альтернативні види опалення – це запорука енергонезалежності держави. На цьому акцентує увагу Президент України Петро Порошенко, - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. - За чотири роки область скоротила споживання газу майже на чверть, адже активно впроваджує енергоефективні технології. По всій Дніпропетровщині запрацювали більше сотні альтернативних котельних та десятки сонячних електростанцій. Три міста регіону відмовилися від централізованого опалення – Покров,  Нікополь та Марганець. На енергоефективності робимо акцент і під час будівництва та реконструкції шкіл, садочків, лікарень. У кожному об’єкті – сучасні вікна, утеплені фасади, покрівлі та фундаменти».

  У 2018 році на Дніпропетровщині звели та модернізували 45 котелень – у Дніпровському, Васильківському, Покровському, Нікопольському, Криворізькому, Верхньодніпровському та інших районах. Вони вже допомагають заощаджувати державні кошти. Приміром, у Софіївці витрати на опалення соцоб’єктів знизилися на 30%.

  У 2018 році в області запрацювали 13 нових сонячних електростанцій. Найбільша – у Нікополі. Загалом на Дніпропетровщині – 38 станцій, які переробляють енергію сонця на електрику.

  Використовують сонячні панелі і у приватних господарствах. Панелі встановили майже 900 родин області.