• In English
 • За 23 місяці війни в Україні повністю відновлено 480 обʼєктів медзакладів та ще 372 обʼєкти відновлені частково
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 29 січня 2024 року о 19:50

  За понад 23 місяці повномасштабної війни в Україні чимало об’єктів української медичної інфраструктури були пошкоджені або зруйновані вщент російською армією. Й рф продовжує цілеспрямовано обстрілювати та атакувати лікарні, поліклініки, амбулаторії й пологові тощо.

  Попри війну та нові виклики для медичної системи в Україні тривають роботи з відновлення медзакладів. Так, за майже два роки у різних регіонах України відновлено повністю 480 обʼєктів медзакладів та ще 372 об’єкти відновлені частково.

  Лідерами за кількістю відновлених об’єктів медзакладів: є Миколаївська, Дніпропетровська, Київська, Харківська, Чернігівська області.

  Зазначимо, що для держави пріоритет лишається незмінним — забезпечити українців якісними та необхідними медичними послугами. Тому МОЗ України разом із партнерами й надалі працюють над відновленням української медичної інфраструктури, аби потрібна меддопомога була доступна кожному пацієнту.

  Також зазначимо, що протягом майже двох років повномасштабної війни ворог пошкодив 1518 об’єктів медзакладів та ще 195 об’єктів зруйнував повністю (об’єкти відновленню не підлягають).

  Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей. У повному обсязі отримати інформацію щодо Луганської області наразі неможливо.

  Крім того, російська армія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, 253 автомобілі знищила та 125 автівок «екстренки» захопила.

  Нагадаємо, нещодавно МОЗ повідомляло про відкриття модульної клініки на Чернігівщині, де росія нищила медичну інфраструктуру.