• In English
 • За 2022 рік Держфінмоніторингом зупинено фінансові операції та заблоковано кошти в еквіваленті 7,7 млрд гривень
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 18 січня 2023 року о 11:01

  Державною службою фінансового моніторингу України, як підрозділом фінансової розвідки України, в умовах воєнного часу, протягом 2022 року вживалися посилені заходи практичного та організаційного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Насамперед з метою результативного санкціонування дій країни-терориста, Держфінмоніторинг докладає максимум зусиль, які направлені на позбавлення РФ фінансово-економічного потенціалу для продовження кровопролитної агресії в Україні та невідворотності повного відшкодування усієї шкоди, що була нанесла їх кривавими діями на нашій землі.

  У свою чергу, в рамках операційної діяльності, за 2022 рік Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 934 матеріали (з них 550 узагальнених матеріалів та 384 додаткових узагальнених матеріали).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 75,7 млрд гривень.

  За 2022 рік загальна сума зупинених Держфінмоніторингом фінансових операцій та заблокованих коштів становить в еквіваленті 7,7 млрд гривень.

  Наразі основним напрямком діяльності Держфінмоніторингу є встановлення каналів фінансування осіб, які можуть бути пов’язані з військовою агресією з боку російської федерації та республіки білорусь щодо України, у т.ч. диверсійно-розвідувальних груп.

  Так, за 2022 рік Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 342 матеріали щодо фінансових операцій осіб, щодо яких є обґрунтовані підозри, що вони є колаборантами/зрадниками та можуть бути пов’язані з військовою агресією рф та рб щодо України.

  З повною інформацією про результати діяльності Держфінмонторингу можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Служби – https://fiu.gov.ua