• In English
 • З послабленням карантину передусім забезпечено поступове відновлення навчально-тренувального процесу, - Вадим Гутцайт
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 25 червня 2020 року о 13:51

  Під час карантину Міністерство молоді та спорту тісно співпрацювало з Міністерством охорони здоров’я і разом напрацьовували плани поступового виходу з карантину для українських спортсменів. Про це повідомив Міністр Мінмолодьспорту Вадим Гутцайт під час прес-брифінгу, присвяченого 100 дням роботи Уряду.

  «Наша робота майже відразу стикнулася з всесвітньою пандемією. Тому розпочали працювати не в дуже звичному руслі. Але ми не стояли на місці в очікуванні закінчення карантину. 100 днів, не багато і не мало. За цей час, ми, в першу чергу, відновили роботу Мінмолодьспорту після реорганізації та визначили стратегічні напрямки розвитку. Також забезпечили поступове відновлення навчально-тренувального процесу з метою забезпечення належної підготовки членів національних збірних команд України до Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх ігор та рейтингових змагань. Робимо все сто разів обдумуючи, адже нам дуже важливе здоров’я наших атлетів», – зазначив Міністр.

  Відтак з послабленням карантину почали оновлювати свою роботу басейни, спортивні зали й школи та інше. Вадим Гутцайт також додав, що за 100 днів роботи було підготовлено та розроблено Стратегію розвитку фізичної культури і спорту до 2028 року й Концепцію Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки.

  «Ще хочу зазначити, що відтепер Правила спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні, не подаються на державну реєстрацію. Щодо молодіжної політики, то за підтримки USAID, розроблено веб-портал мобільності та можливостей для молоді, де вони зможуть знайти всю актуальну та перевірену інформацію про розвиток, навчання, подорожей та змістовного дозвілля. Ми також досягли домовленості з ЮНІСЕФ та розпочали розробку  порталу волонтерських можливостей. Ми високо цінуємо внесок волонтерів та волонтерських організацій в розвиток нашої держави, тому створення нових можливостей для розвитку волонтерства – один з пріоритетів нашої роботи», - додав Вадим Гутцайт.

  Міністр наголосив, що за 100 днів не встигли збудувати інфраструктурні об’єкти, але вже до вересня цього року планується ввести в експлуатацію 12 об’єктів у 9 областях України. А до кінця року будуть відкриті ще 59 об’єктів майже в 20 областях. Також за рахунок коштів ДФРР профінансовано 120 об’єктів на суму майже 11 млрд грн.

  «Плани чітко намічені. Впродовж літа проведемо кілька десятків всеукраїнських заходів та навчально-тренувальних зборів. Чітких графіків поки що не може бути з причини карантину, але ми тримаємо руку на пульсі. Хочу також повідомити, що на порядку денному є навіть вивчення питання щодо проведення в Україні Олімпійських ігор спільно з Республікою Білорусь. Розуміємо, що пандемія вносить свої правила, але для нас – це не привід зупинятися. Попереду ще багато викликів та перепон. Ми продовжуємо готуватися до Олімпіади та міжнародних заходів в Україні. Так, це складніше, ніж в простих некарантинних умовах, але, впевнений, наша команда з цим точно справиться», -  підсумував Вадим Гутцайт.