• In English
 • З початку року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети Миколаївської області отримали понад 103 тис. гривень

  З початку поточного року на території Миколаївської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 5,2029 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 0,3800 га ріллі та 4,8229 га пасовищ.

  За цей період нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 105,72 тис. гривень.  Фактично до бюджетів різних рівнів надійшли кошти у сумі 103,75 тис. гривень.  

  Нині  на спеціальних рахунках місцевих рад Миколаївської області сумарно акумульовано 12,33 млн гривень. З них на обласному рахунку – 1,49 млн грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 76,68 тис. грн, на рахунках місцевих рад – 9,99 млн грн, на рахунках районних рад –777,35 тис. гривень.

  Довідково 

  Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

  Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.