• In English
 • З початку року українські спортсмени взяли участь у 659 міжнародних турнірах
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 05 липня 2019 року о 15:08

  Під час «Години запитань до Уряду» у Верховній раді України Міністр молоді та спорту Ігор Жданов  доповів про досягнення у олімпійських і неолімпійських видах спорту, паралімпійців та дефлімпійців на міжнародній спортивній арені.

  Так, з початку 2019 року спортсмени національної збірної команди України з олімпійських видів спорту взяли участь у 466 міжнародних турнірах найвищого рівня. Це чемпіонати світу та Європи, кубкові змагання.

  Олімпійці вибороли 218 нагород – 66 золотих, 72 срібні, 80 бронзових.

  Спортсмени з неолімпійських видів спорту, станом на липень 2019 року, взяли участь у 118 офіційних міжнародних змаганнях.

  Вони вибороли 1200 нагород, з них: 427 золотих, 396 срібних та 377 бронзових.

  Національні збірні команди України з видів спорту осіб з інвалідністю взяли участь у 75 міжнародних змаганнях.

  Загальна кількість здобутих нагород у І півріччі склала 372 медалі (133 золотих, 121 срібна та 118 бронзових).

  Міністр також нагадав, що Україна посіла третє місце в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн-учасниць: «Разом з мільйонами вболівальників спорту ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх. Порівняно з першими Євроіграми в Баку нашій команді вдалося вдвічі покращити результат за золотими нагородами і перевершити загальну кількість завойованих медалей. У 2015 році наші спортсмени завоювали 46 нагород: 8 золотих, 14 срібних, 24 бронзові. Ми були лише на 8-му місці за кількістю медалей найвищого ґатунку».

  Загалом для підготовки та участі спортсменів до II Європейських ігор в Мінську було використано близько 60 млн грн з державного бюджету. Зокрема, в рамках підготовки для потреб збірних команд було придбано сучасне обладнання, форму та інвентар на загальну суму 23 млн. А саме: байдарки і каное – 7 одиниць; комплект гімнастичного обладнання; обладнання для стрибків у висоту; інвентар для стрільби з лука; електронні установки Аскор для стрільби кульової; форму та інше професійне екіпірування.

  «Отже, спортсмени на шляху до тріумфу в Мінську відчули досить серйозну підтримку української держави. Вважаю, що феноменальний результат на Євроіграх-2019 є також найкращою оцінкою кропіткої багаторічної роботи нашої команди в Міністерстві молоді та спорту», – підсумував Ігор Жданов.