• In English
 • З початку року припинено злочинну діяльність 222 організованих груп, - Сергій Князєв
  Національна поліція України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 15:17

  Протидія організованій злочинності є пріоритетним напрямком роботи Нацполіції у 2018 році і залишиться ним у наступному році. Про це Голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив вчора, 2 жовтня, під час зустрічі з главою Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Кястутісом Ланчінскасом. У зустрічі взяли участь перший заступник глави Нацполіції В’ячеслав Аброськін, начальник Департаменту стратегічних розслідувань Роман Осуховський, а також керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер.

  Сергій Князєв наголосив, що результатом низки впроваджених заходів за останній період є найбільша за останні 6 років кількість ліквідованих злочинних угруповань на території країни. Так, за 9 місяців 2018 року припинено злочину діяльність 222 організованих груп. У той час, коли з 2013 по 2017 роки таких груп було ліквідовано від 84 до 157.

  За словами очільника поліції, у структурі відомства нещодавно створено Департамент стратегічних розслідувань (ДСР). Основним завданням цього підрозділу є протидія організованій злочинності. На цей час в апараті Департаменту укомплектовано близько 70 відсотків посад, триває процес комплектування обласних підрозділів.

  «Завдання, яке я ставлю перед першим заступником – якісна комплектація територіальних підрозділів з урахуванням висновків комісії. У свою чергу до комісії необхідно залучити наших стратегічних міжнародних партнерів. Між створенням підрозділу і його ефективною роботою – дуже велика відстань. Ми повинні за короткий час її максимально зменшити і показати суспільству результати роботи», – наголосив Сергій Князєв.

  Він повідомив, що управління стратегічних розслідувань в Одеській і Дніпропетровській областях вже розпочали свою роботу і мають певні результати. Найближчим часом планується старт діяльності таких підрозділів у Львові, Харкові і Києві.

  «Ми усвідомлюємо, що задля ефективної співпраці слід налагодити ефективний обмін інформацією між усіма правоохоронними відомствами, задіяними до протидії організованій злочинності. Крім того, змін потребує і чинне законодавство, що регламентує діяльність правоохоронних органів у цій сфері», – підкреслив Сергій Князєв.

  Глава КМЄС Кястутіс Ланчінскас зазначив, що в усіх європейських країнах є розуміння необхідності захисту інформації. Проте це не забороняє обмінюватися такою інформацією, коли йдеться про спільну роботу правоохоронних відомств у сфері протидії організованій злочинності.
  Глава Нацполіції висловив вдячність Консультативній місії ЄС за постійну підтримку відомства у процесі його реформування. Завдяки підтримці Місії ЄС відомство отримало 150 комп’ютерів для підрозділів стратегічних розслідувань.

  «Зараз продовжуємо працювати над їхнім забезпеченням – необхідною технікою, програмами, автотранспортом», – повідомив глава Нацполіції.
  Нагадаємо, міжнародні партнери передали Нацполіції комп’ютерну техніку для Департаменту стратегічних розслідувань.