• In English
 • З початку року полтавські аудитори відшкодували втрат на суму понад 24 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 27 листопада 2018 року о 09:51

  За результатами проведених фахівцями Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області ревізій впродовж січня-жовтня 2018 року виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 67,6 млн грн.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 24,7 млн грн.

  Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму майже 190 млн грн. За їх результатами надано 144 пропозиції, 96 з яких об’єкти контролю виконали. Забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених через неефективні управлінські дії (рішення) або ризикові операції на суму 1,4 млн грн.

  До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 75 фінансових санкцій у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів та призупинення бюджетних асигнувань.

  Правоохоронним органам передано матеріали 25 ревізій та одного державного фінансового аудиторського аудиту, за результатами розгляду яких розпочато 16 досудових розслідувань та вручено три письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  За порушення законодавства 179 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 31 – до дисциплінарної та матеріальної. Трьох осіб звільнено з посад.

  Окрім того, полтавські аудитори ініціювали 17 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури та об’єктом контролю.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 23,9 млн грн.