• In English
 • З початку роботи МРГ ефективність накладення санкцій на рф зросла більш ніж у вісім разів, - Юлія Свириденко на Конференції з питань санкційної політики
  Міністерство економіки України, опубліковано 22 грудня 2022 року о 13:09

  Захід, покликаний на експертному рівні визначити вплив на рф вже запроваджених санкцій та окреслити орієнтири з подовження санкційного тиску на державу-терориста організований Урядом України, Міжнародною робочою групою щодо санкцій проти Росії (група Єрмака-Макфола) та Київською школою економіки. 

  До учасників Конференції у Києві звернулася Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко, яка очолює Міжвідомчу робочу групу з питань реалізації санкційної політики (МРГ). Вона ознайомила присутніх з результатами роботи МРГ, створеної рішенням Уряду наприкінці серпня. 

  “За чотири місяці роботи МРГ, РНБОУ ухвалила, а Президент України ввів у дію санкції проти 3134 фізичних та 1374  юридичних осіб. Більшість із них попередньо опрацьовані МРГ. При цьому з початку широкомасштабного вторгнення до початку роботи МРГ були ухвалені та введені в дію Указами президента санкції проти 534 осіб - 298 фізичних та 236 юридичних. Отже загалом з початку роботи МРГ ефективність з цього напрямку зросла більш ніж у вісім разів. Як сказав Володимир Зеленський, «Санкції – це потужна зброя, зброя без крові, це людяна, економічна та сучасна зброя». Тож тиск на державу-терориста має постійно посилюватись”, - зазначила Юлія Свириденко.

  Робота МРГ ведеться в тісній координації з Міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола. А також в постійному діалозі з союзниками України. Ключові питання, яким приділяється посилена увага – обмін інформацією, віддзеркалення санкцій, паралельне опрацювання нових санкцій. 

  Професор політичних наук при Стенфордському університеті, Посол Майкл МакФол, який доєднався до Конференції онлайн зі США, зазначив, що ключова мета санкційної політики - пришвидшити закінчення війни. Отже, поки війна триває - санкційний тиск має посилюватися.

  “Наша мета - якомога швидше покласти край варварському вторгненню рф. І якщо подивитися на те, з чого ми починали у санкційних обмеженнях на початку війни, то стане зрозуміло, що ми досягли речей, які ще у березні задавалися неможливими та божевільними. Проте санкції мають тривати. Кожного дня, коли путін незаконно окуповує своїми військами Україну - кожного дня у відповідь має бути санкційний удар”, - сказав Майкл МакФол. 

  Зазначимо, що МРГ під головуванням Юлії Свириденко розглянула та рекомендувала подати на розгляд РНБОУ санкції ще проти понад 6000 осіб. Це представники ВПК росії, влади рф, військового керівництва, банківської сфери, духовенства, пропагандисти, спортсмени та інші. Також МРГ розглянула та рекомендувала подати на розгляд РНБО пропозиції щодо секторальних санкцій проти фінансових установ росії та білорусі. 

  “Переконана, що санкційний тиск стане одним з ключових чинників перемоги України та завдасть невиправного удару по економіці та технологічному розвитку рф. На довгі роки зробить неможливим будь-яку загрозу цивілізованому світові з боку росії”, - підсумувала Юлія Свириденко.