• In English
 • З початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло близько 500 повідомлень про ймовірний підкуп виборців, – Нацполіція
  Національна поліція України, опубліковано 21 березня 2019 року о 12:35

  Усього територіальними органами Національної поліції зареєстровано 3,5 тисячі заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. За вказаними фактами розпочато 189 кримінальних проваджень.

  Тільки 20 березня поліцейські відкрили два кримінальні провадження. Одне провадження розслідують поліцейські Святошинського управління поліції Києва – за ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України. Друге провадження відрито миколаївськими поліцейськими за ст. 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України.

  Всього упродовж минулої доби до органів поліції надійшло 82 заяви та повідомлення, пов’язані з виборчим процесом. Окрім відкритих кримінальних проваджень, складено чотири адміністративні протоколи за вчинення правопорушень.

  З початку виборчого процесу територіальними органами Національної поліції зареєстровано 3 550 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільша кількість зареєстрована у місті Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Одеській та Київській областях. 1,9 тисячі фактів пов’язані з незаконною агітацією, 490 – підкупом виборців, 269 – з хуліганством та ін.

  Поліцейські відкрили 189 кримінальних проваджень. При цьому 83 провадження стосуються порушень виборчого законодавства. А 106 пов’язані з проведенням передвиборної кампанії.

  Складено 594 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень. За 661 фактом проводиться перевірка згідно із Законом України «Про звернення громадян».