• In English
 • З початку 2020 року бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва отримали понад 5,6 млн гривень

  У 2020 році в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Кіровоградської області надійшло 5,63 млн гривень. З них до обласного бюджету надійшло 1,4 млн грн, на рахунки місцевих рад – 4,23 млн гривень.

  Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Кіровоградщини накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв становлять 24,04 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

  Найбільші суми акумульовані на рахунках місцевих рад Петрівського (7,8 тис. грн), Новомиргородського (8,13 тис. грн), Гайворонського (2,24 тис. грн) та Кропивницького (2,08 тис. грн) районів Кіровоградської області.

  З цих коштів на сьогодні використано 316,55 тис. грн: проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель – 286,03 тис. грн; на інші заходи – 30,39 тис. гривень.

   

  Довідково.

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

  Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.