• In English
 • З початку 2018 року державні інспектори Чернігівщини виявили 218 випадків порушення вимог земельного законодавства

  З початку 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області розглянули 238 звернень фізичних  та юридичних осіб, організували та здійснили на території області 384 заходи державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів.

  За результатами проведених заходів державні інспектори виявили 218 випадків порушення вимог земельного законодавства.

  Для усунення виявлених порушень фахівці склали 209 протоколів про адміністративне правопорушення, видали 212 приписів, а також винесли 155 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму майже  43 тис. грн, з яких на сьогодні сплачено близько 38 тис. гривень.

  Крім того, нараховано шкоду, заподіяну державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та за зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, на суму майже 1 млн 984 тис. гривень. Станом на сьогодні порушниками сплачено близько 1 млн 586 тис. гривень.

  Матеріали проведених заходів передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація про яких досі відсутня.