• In English
 • З нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 жовтня 2020 року о 12:51

  Сьогодні з нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників від імені Уряду України Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора. Церемонія покладання квітів відбулась біля Меморіалу Вічної Слави, що знаходиться у парку Вічної Слави.

  «Боротьба за свободу проти іноземного агресора є святим обов'язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення. Особливо актуально пам’ятати досвід попередніх поколінь у сьогоденні, адже наша країна так потребує миру», - зазначив Олег Немчінов.

  Під час Другої світової війни вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як радянських військ (разом понад 3 млн. солдат-українців), так і національного підпілля (близько 100 тис. вояків).

  Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Вигнання нацистів з України стало можливим лише завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Ми маємо пам’ятати кожного!

  Проте вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою та свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців. Однак все ж таки це стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності. Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується погано для агресора.

  «Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8 – 10 мільйонів українців. 700 міст, 28 тисяч сіл, 16 тисяч підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів. Давайте сьогодні всі вшануємо тих, завдяки кому ми живемо в Незалежній Україні та будуємо своє демократичне суспільство!» – звернувся Олег Немчінов.  З нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора З нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора З нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора З нагоди 76-ої річниці визволення України від нацистських загарбників Олег Немчінов вшанував пам'ять всіх, хто боровся проти агресора