• In English
 • З глибокою шаною дякуємо ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мужньо виконали свій обов’язок, - Глава Уряду під час відвідання зони відчуження
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 квітня 2019 року о 12:27

  Всі представники влади мають розуміти свою відповідальність за життя і здоров’я людей та мають працювати на те, щоб зробити ядерну енергетику безпечною. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання зони відчуження та зони обов’язкового відселення.

  «Основне завдання влади - забезпечити чистоту навколишнього середовища. Наш Уряд завершив проект «Укриття», ми відновили весь комплекс заходів, щоб забезпечити безпеку для життя і здоров’я людей. Зараз ситуація повністю стабільна. Ми разом з міжнародними партнерами впроваджуємо новітні технології та рішення для подолання наслідків аварії на ЧАЕС», - сказав Глава Уряду.

  Він наголосив, що впровадження всіх заходів безпеки буде продовжено і надалі.

  Володимир Гройсман окремо подякував ліквідаторам аварії, які в перші ж хвилини прийшли на допомогу і мужньо виконали свій обов’язок.

  Зазначимо, Уряд працює за трьома напрямками: ліквідація наслідків жахливої аварії на ЧАЕС; відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення; і головне - забезпечення соціального захисту всіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Прем’єр-міністр відвідав новий безпечний конфайнмент «Укриття», унікальну технологічну конструкцію, аналогів якій немає у світі. Конфайнмент успішно пройшов пробну 72-годинну експлуатацію. Проект готовий на 99%, завершення робіт планується у травні-червні 2019 року.

  Крім того, Глава Уряду відвідав будівництво центрального сховища відпрацьованого ядерного палива та комплекс із переробки та захоронення радіоактивних відходів «Вектор».

  Довідково

  33 роки тому в ніч на 26 квітня внаслідок аварії на ЧАЕС відбувся радіоактивний викид потужністю «300 Херосим». Чорнобильська трагедія стала найстрашнішою техногенною катастрофою в історії ядерної енергетики.

  317, 9 тис. людей були евакуйовані із зони забруднення, радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. людей, насамперед ліквідатори аварії. Статус постраждалих мають 1, 81 млн людей.

  Разом з міжнародними партнерами Уряд реалізує низку важливих безпекових та економічних проектів. Зокрема, завершується спорудження нового безпечного конфайнмента, сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, ведуться активні роботи зі спорудження Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, розвивається альтернативна енергетика.

  З глибокою шаною дякуємо ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мужньо виконали свій обов’язок, - Глава Уряду під час відвідання зони відчуження З глибокою шаною дякуємо ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мужньо виконали свій обов’язок, - Глава Уряду під час відвідання зони відчуження З глибокою шаною дякуємо ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мужньо виконали свій обов’язок, - Глава Уряду під час відвідання зони відчуження