• In English
  • З Бахмута якнайшвидше потрібно евакуювати цивільних разом з дітьми, - Ірина Верещук

    Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час прямого включення на єдиному телемарафоні новин заявила про необхідність якнайшвидше евакуювати цивільних разом з дітьми з Бахмута. Вона уточнила, що наразі там залишається менше 4 тисяч людей, серед яких приблизно 38 дітей. 

    За словами Віце-прем'єр-міністра, у місті зруйновані й пошкоджені більшість житлових будинків, не функціонує соціальна інфраструктура. Для порятунку людей діють спеціальні евакуаційні групи, які допомагають вибратися, і бронетранспорт. Але мешканці часто ховаються у підвалах, не залишаючи даних про місця свого перебування. До них важко дістатися. Все це дуже ускладнює евакуацію. 

    «Ці мешканці, а особливо діти, які повністю залежать від дорослих, беззахисні. Багато днів і ночей вони знаходяться в інформаційному вакуумі та надзвичайному стресовому стані. Тож не можуть адекватно оцінити загрозу своєму життю і життю своїх дітей. Наш обов’язок – дістатися до них, пояснити про небезпеку й евакуювати», – резюмувала Ірина Верещук. 

    Нагадаємо, успішному вирішенню цієї місії має посприяти вчорашнє рішення Кабінету Міністрів України щодо обов’язкової евакуації дітей у примусовий спосіб.