• In English
 • З 1 жовтня в Україні дозволено проектувати ліфти з житлового будинку до вбудованого підземного паркінгу, - Лев Парцхаладзе

  У дію вступили зміни до державних будівельних норм, якими дозволено проектувати ліфти з житлового будинку до паркінгу під ним.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  «Ліфтом піднятися одразу з підземного паркінгу до своєї квартири, чи не зручно? Але ще до жовтня цього року в Україні в житлових будинках не можна було робити єдиний ліфт з житлової частини будинку до підземного паркінгу. Ми вирішили, що така норма не має бути винятком і внести зміни в ДБН. Відповідна зміна «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» діє з 1 жовтня», - написав він.

  Раніше отримати узгодження на проектування таких ліфтів в житлових будинках було можливо через процедуру відхилення від ДБН. «Ті, хто хотів так проектувати, мусили вирішувати це питання через процедуру відхилення від ДБН, що досить ускладнювало процес. Або гірше – могли вирішувати це через корупційні зв’язки, взагалі не узгоджуючи. Ми хочемо зробити так, щоб все було прозоро, законно, зрозуміло і, звичайно, безпечно і комфортно для людей», — додав Лев Парцхаладзе.

  Відповідно до змін, ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па. У підземних гаражах протипожежні тамбур-шлюзи потрібно розміщувати перед шахтами ліфтів, а у наземних - перед виходами до приміщень житлового будинку.

  При цьому на першому поверсі будинку не треба передбачати вихід з ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

  Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше двох підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

  Зміна у ДБН розроблена фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП».

  Довідково

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.