• In English
 • З 1 жовтня сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати – вступили в дію нові норми, - Лев Парцхаладзе

  1 жовтня 2018 року набрала чинності зміна у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «З 1 жовтня сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати – набула чинності відповідна очікувана зміна в ДБН. Тепер ця радянська норма вже не є обов’язковою», - зазначив він.

  У більшості країн Європи вже давно заборонено проектувати такі сміттєпроводи в багатоповерхівках, адже вони несуть у собі негативні наслідки: антисанітарія в будинках, великий ризик пожеж, неможливість сортування сміття. «Бездумне скидання в сміттєпровід будь-якого сміття – дуже шкідлива звичка. І від неї треба позбавлятися. Тільки тоді в Україні реально запрацює система сортування сміття. Будинки повинні будуватися за більш високими європейськими стандартами, у тому числі, з точки зору екології», - наголосив Лев Парцхаладзе.

  Згідно з новою зміною у ДБН, необхідність влаштування сміттєпроводів в будинках визначатиметься з урахуванням прийнятої у кожному населеному пункті системи поводження з відходами. Сміттєпроводи залишаються обов’язковими тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.

  Крім того, Мінрегіон також унормував можливість проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. Відповідні зміни містяться у нових ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, які вступили у дію з 1 вересня 2018 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.