• In English
 • З 1 серпня вступили в дію нові зміни у будівельні норми щодо покращення умов праці співробітників ТЦ і ТРЦ

  1 серпня 2019 року набули чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування підприємств торгівлі. Відповідно до них тепер при будівництві нових або реконструкції існуючих ТЦ і ТРЦ мають бути обов’язково передбачені окремі парко-місця та зручні службові приміщення для персоналу, який працює в цих закладах.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  “Покращуємо умови праці для співробітників торговельних центрів. З 1 серпня при будівництві нових або реконструкції існуючих ТЦ і ТРЦ проектувальники мають обов’язково передбачати низку спеціальних приміщень для співробітників, а також окремі парко-місця для тих, хто приїздить на роботу на власному або службовому авто. Раніше цих вимог не було, тому власники таких центрів робили все на власний розсуд. Тепер ці норми є чіткими і обов’язковими до виконання”, - наголосив він.

  Відтак, відповідно до нових змін ДБН, для працівників торговельних центрів потрібно передбачати:

  - окремі приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку та інші об’єкти сервісного обслуговування для працівників;

  - місця паркування та зупинок легкових автомобілів для працівників;

  - місця паркування та зупинок вантажних автомобілів і автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

  Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машино-місць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 “Планування і забудова територій”. При цьому не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

  Зміни № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 “Підприємства торгівлі” розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” .

  ДБН “Підприємства торгівлі” поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.