• In English
 • З 1 грудня запрацюють будівельні норми, що вводять європейські вимоги до теплоізоляції фасадів, - Лев Парцхаладзе

  30 серпня в інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8/2018 була опублікована нова ДБН В.2.6-33:2018 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування», яка, зокрема, передбачає впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів. Завдяки цьому українці зможуть економити до 15% теплової енергії на ресурсах щороку.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Сьогодні сучасні технології та матеріали для теплоізоляції фасадів дозволяють суттєво заощаджувати на опаленні, особливо в зимовий період. І це успішно використовується у більшості країн Європи та багатьох країнах світу. Ми взяли цей досвід за основу та під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції, ми привели у відповідність до європейських вимог щодо проведення таких заходів. Нова ДБН вже опублікована і вступає в дію з 1 грудня», - сказав він.

  За словами Лева Парцхаладзе, завдяки проведенню таких заходів українці зможуть заощаджувати до 15% тепла щороку. «Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія», - розповів заступник Міністра.

  Крім того, це також дозволить на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель. «Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації будівлі складає 100 років, то проведення заходів з теплоізоляції фасадів продовжує їй життя ще до 20 років», — додав Лев Парцхаладзе.

  Норми поширюються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».

  Нова ДБН розроблена Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій і вступає в силу з 1 грудня 2018 року.

  Нагадаємо, що Мінрегіон впроваджує обов’язкову енергомодернізацію шкіл та дитячих садків. Відповідні норми містяться у ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», яка вступила в силу з 1 вересня 2018 року, та ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти», яка вступає в силу з 1 жовтня 2018 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.