• In English
 • Юрій Драганчук: Реалізація проектів з підтримки бізнесу є невід’ємною частиною розвитку фінансового сектору в умовах війни
  Міністерство фінансів України, опубліковано 27 червня 2024 року о 19:01

  27 червня заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук провів робочу зустріч із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

  Учасники зустрічі зосередились на обговоренні питань наявних в Україні механізмів підтримки малого та середнього підприємництва (МСП), а також подальших планів та пріоритетів Уряду України для розвитку в цій сфері.

  Юрій Драганчук подякував представникам GIZ за підтримку України в умовах повномасштабної війни та наголосив на важливості стимулювання економічного розвитку шляхом підтримки українського бізнесу:

  “Реалізація проектів з підтримки бізнесу є невід’ємною частиною розвитку фінансового сектору в умовах війни. Уряд України, передусім Міністерство фінансів України, продовжують впроваджувати програми для зростання бізнесу та залучати допомогу міжнародних партнерів. Ми зосереджені на забезпеченні доступного пільгового фінансування, що дасть змогу підприємствам своєчасно підготуватись до проходження опалювального сезону 2024–2025 років. Переконаний, що наша подальша співпраця допоможе зробити процес розвитку підприємництва в Україні більш ефективним та своєчасним”, - зазначив він.

  Ключові ініціативи з підтримки МСП реалізує Фонд розвитку підприємництва. Від початку 2022 року Мінфін спільно з Фондом розробив та запровадив низку нових проектів та програм підтримки фінансування МСП на загальну суму майже 800 млн євро.

  Також було відзначено внесок Німеччини у підтримку малих і середніх підприємств. За підтримки Німецького банку розвитку KfW реалізуються два проекти ФРП загальним обсягом 17,4 млн євро. Ініціативи спрямовано на підтримку МСП шляхом надання пільгових кредитів українським бізнесам та фізичним особам – підприємцям, зокрема для фінансування інвестицій в енергоефективність та відновлювальну відновлювану енергетику.