• In English
 • Юрій Драганчук: Євроінтеграція та підтримка експорту залишається пріоритетом після фінансування військових потреб, безпеки та оборони
  Міністерство фінансів України, опубліковано 24 жовтня 2023 року о 13:09

  Про основні досягнення України на шляху до євроінтеграції у митній сфері, динаміку розвитку та наступні необхідні кроки розповів заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук під час виступу на ІІ Міжнародному форумі з просування експорту 24 жовтня.

  «У цьому році ми отримали високу оцінку митної євроінтеграції з боку Єврокомісії: 4 з можливих 5 балів. Митна сфера увійшла до 5 найкращих сфер з 33. Зокрема, за рік запровадження «митного безвізу» 1 жовтня 2022 року ми бачимо чітку зростаючу динаміку: з України відправлено та успішно завершено в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту більше, ніж 19,5 тис. транзитних переміщень. Важливо зазначити, що українські експортери майже у 5 разів більше користуються спільною європейською транзитною системою порівняно з рештою 35 країнами Конвенції», – зазначив Юрій Драганчук.

  Щодо запровадження інструменту авторизованого економічного оператора (АЕО), він повідомив, що на сьогодні вже 8 підприємств отримали статус АЕО, ще 49 підприємств отримали набори окремих спрощень, багато з них є потенційними АЕО у майбутньому.

  У своїй промові заступник Міністра підкреслив, що європейська інтеграція та підтримка експорту України залишається одним з основних пріоритетів після фінансування витрат на військові потреби, безпеку і найшвидше завершення війни.

  Водночас він нагадав, що 7 листопада набувають чинності зміни, прийняті ще 4 роки тому щодо обов’язкового фізичного пред’явлення всіх товарів, що прямують на в’їзд та виїзд з країни без застосування митних спрощень.

  «Моя порада експортерам: не боятися змін, навчатися та якнайшвидше заходити в систему NCTS та митних спрощень, користуватися оновленими можливостями Пан-Євро-Мед, ІТ-рішеннями. В усіх цих змінах закладені можливості як для розвитку українського бізнесу, так і для прискорення прикордонного руху без втрати митної безпеки. Наступні заплановані нами законодавчі зміни зроблять зрозумілішим та привабливішим отримання статусу АЕО-Б. І саме підприємства з таким статусом зможуть згодом скористатися перевагами Угод про взаємне визнання програм АЕО. Наразі ми на виході вже маємо першого АЕО-Б в Україні. Натомість у ЄС їх вже 9,3 тисячі. Тому моя порада – не зволікати. Євроінтеграційні зміни невідворотні в усіх сферах та необхідні для нашої перемоги», – наголосив Юрій Драганчук.