• In English
 • Юлія Соколовська: Дотримання прав усиновлених іноземними громадянами дітей – головне завдання у сфері міждержавного усиновлення
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 03 грудня 2019 року о 17:12

  «Дотримання прав усиновлених іноземними громадянами дітей – наше головне завдання у сфері міждержавного усиновлення», – підкреслила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська на зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа та заступником Голови Місії Маттео Крістофаро.

  Зустріч була присвячена питанням розвитку співробітництва у соціальній сфері, зокрема, захисту прав усиновлених іноземними громадянами дітей.

  Міністр соціальної політики зазначила, що серед першочергових завдань, окреслених у Програмі діяльності Уряду, – забезпечення виховання кожної дитини у родинах, або в умовах, максимально наближених до сімейних. Для цього держава дбає про розвиток соціальних послуг для сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, створює додаткові сервіси, щоб зробити їх зручними, якісними та максимально наближеними до людей.

  Підкресливши пріоритетність національного усиновлення, Міністр висловила подяку італійській стороні як одному з основних стратегічних партнерів України у сфері міждержавного усиновлення дітей. Зазвичай громадяни Італійської Республіки всиновлюють дітей, віком старших за 10 років, або родинні групи. Щорічно в Італії оздоровлюються та відпочивають понад 1 тисячі українських дітей з різних регіонів України.

  Учасники зустрічі наголосили на необхідності подальшого розвитку комунікацій між державами, обміну інформацією з питань дотримання прав усиновлених дітей, які проживають за межами України, та реагування на виявлені факти порушення їхніх прав.

  Сторони обговорили питання підготовки міжурядової Угоди про співпрацю в сфері міждержавного усиновлення дітей, проведення робочих зустрічей на рівні експертів для узгодження її основних питань.

  У ході зустрічі також порушувались питання щодо приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.

  Попередньо на січень 2020 року запланована чергова зустріч співробітників Мінсоцполітики з представниками Посольства Італійської Республіки.